Dnia 28 września 2018r. w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, studentki Pedagogiki (Oliwia Gast, Katarzyna Krakowiak, Agnieszka Ostrowska, Barbara Gapik) odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Wałczu. Studentki w pięknym głośnym czytaniu zatytułowanym „Witajcie w naszej bajce” zaprezentowały dzieciom z oddziału przedszkolnego i klas I-III bajki znanych i lubianych autorów, m.in. „Bajkę o smoku, który nie lubił zielonej pietruszki” „Strach ma wielkie oczy’’ „Dziewczynka z zapałkami” ,,Przygody koziołka Matołka”. Przeprowadziły też pogadankę na temat ,,Po co rodzice czytają dzieciom bajki’’? Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek i odpowiadały na zadawane pytania. Chętnie też wzięły udział w przygotowanych przez studentki quizach i konkursach. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wszystkie dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami. Spotkanie zostało przygotowane pod kierownictwem mgr Barbary Komorowskiej.


