2.7 C
Wałcz
Kontakt

Inżynieria Przemysłu 4.0

O kierunku:

Przemysł 4.0 budzi coraz większe zainteresowanie pracowników wyższego i niższego szczebla polskich zakładów produkcyjnych. Przedsiębiorstwa zaczynają stosować nowoczesne technologie komunikacji i przetwarzania danych oraz sterowania i monitoringu, które pozwalają na zwiększenie wydajności oraz obniżenie kosztów produkcji. Zmiany w organizacji produkcji, związane z wprowadzaniem technologii 4.0 powodują zmiany w zakresie wykształcenia i umiejętności.
Studenci uzyskają umiejętności operacyjne, dotyczące najnowszych technik informatycznych, komputerowych i produkcyjnych stosowanych w unowocześniającym się przemyśle. Absolwenci kierunku to inżynierowie, specjaliści od działań operacyjnych w zakresie wprowadzania algorytmów opartych o big data i sztucznej inteligencji do fabryk przyszłości.

Specjalności uruchamiane w trakcie trwania studiów:

Zrobotyzowane systemy produkcyjne
Inżynierskie techniki komputerowe
Mechanik lotniczy

Profil absolwenta

Absolwenci kierunku to inżynierowie, specjaliści od działań operacyjnych w zakresie wprowadzania algorytmów opartych o big data i sztucznej inteligencji do fabryk przyszłości. Mogą pracować w zawodach:

- kierownika produkcji
- specjalisty ds. systemów zarządzania
- specjalisty ds. automatyki przemysłowej
- specjalisty ds. robotyki
- specjalisty ds. systemów zarządzania jakością
- specjalisty ds. serwisowania maszyn i urządzeń produkcyjnych

Specjalności

Zrobotyzowane systemy produkcyjne

Specjalność stwarza możliwość przygotowania przyszłych absolwentów do pracy w zakładach produkcyjnych na stanowiskach działów takich jak: utrzymanie ruchu, projektowanie zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Tendencje rozwoju przemysłu coraz częściej podążają w kierunku robotyzacji. Specjalność umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie budowy robotów oraz ich programowania do celów przemysłowych. Studenci mają możliwość zapoznania się ze zrobotyzowanymi systemami dostępnymi w naszych laboratoriach.

Przedmioty specjalnościowe:
· Projektowanie elastycznych systemów produkcyjnych
· Metody SI w robotyce
· Roboty Autonomiczne
· Wirtualna fabryka - Przemysł 4.0
· Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych
· Monitorowanie i diagnostyka zrobotyzowanych systemów produkcyjnych
· Maszyny i urządzenia zautomatyzowanych systemów produkcji

Inżynierskie techniki komputerowe

Specjalność umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie obsługi specjalistycznych programów komputerowych, wykorzystywanych w firmach produkcyjnych i projektowych. Studenci mają możliwość nauki w środowisku CAD, CAM, CAQ oraz ERP, co stwarza możliwość nabycia wiedzy tematycznej połączonej z praktyką. Kwalifikacje zdobyte podczas studiowania dają możliwość przygotowania przyszłych absolwentów do pracy w zakładach produkcyjnych na stanowiskach działów: konstrukcyjnych, technologicznych.

Przedmioty specjalnościowe:
· Zaawansowane techniki projektowania CAD
· Programowanie sterowników PLC
· Niekonwencjonalne techniki wytwarzania
· Systemy zarządzania dokumentacją Przemysłu 4.0
· Komputerowe wspomaganie wytwarzania CAM
· Optymalizacja i symulacja komputerowa
· Technologie mobilne w przemyśle

Mechanik lotniczy

Profil dyplomowania Mechanik lotniczy umożliwia zdobycie wiedzy w zakresie mechaniki, naprawy i serwisowania statków powietrznych. Studenci mają możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej podczas dwuletnich praktyk, gdzie zdobędą doświadczenie zawodowe. Kwalifikacje zdobyte podczas studiowania na profilu dyplomowania Mechanik lotniczy stwarzają możliwość uzyskania licencji na obsługę techniczną statku powietrznego. Profil dyplomowania realizowany jest we współpracy z INVEST A aero SERVICE.

Przedmioty specjalnościowe:
· Prawo lotnicze
· Silniki tłokowe
· Standardy obsługowe
· Silniki turbinowe
· Aerodynamika, konstrukcja i instalacje statków powietrznych
· Podstawy aerodynamiki
· Praktyka - 2 lata
· Fabryka, stosowane technologie
· Materiały stosowane w spawalnictwie
· Badania wizualne złączy VT

Ułatwienia dostępu