Dzisiaj w sali widowiskowej Wałeckiego Centrum Kultury odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2025/2026 Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu oraz Wałeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Swoją obecnością wydarzenie to zaszczycili przedstawiciele władz państwowych i regionalnych, w tym:
🔹Pan Paweł Suski – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
🔹Pan Czesław Hoc – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
🔹Pan Marek Subocz – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
🔹Pan Marek Hok – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
🔹Pani Renata Rak – Posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
🔹Pan Stanisław Wziątek – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej,
🔹Pani Anna Bańkowska – Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego,
🔹Pani Krystyna Kołodziejska-Motyl – Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
W uroczystości udział wzięły także władze samorządowe na czele z dr Bogdanem Wankiewiczem – Starostą Wałeckim, Panem Maciejem Żebrowskim – Burmistrzem Miasta Wałcz, Panem Janem Matuszewskim – Wójtem Gminy Wałcz, Panią Wioletą Kaszak – Starostą Powiatu Choszczeńskiego, Panem Jackiem Jerzym Kozłowskim – Starostą Powiatu Drawskiego, Panem Bartoszem Nowickim – Burmistrzem Miasta i Gminy Człopa, Panem Krzysztofem Mikołajczykiem – Burmistrzem Miasta Tuczno oraz Panem Piotrem Pawlikiem – Burmistrzem Miasta Mirosławiec.
Miło nam było gościć również władze rektorskie zaprzyjaźnionych uczelni wyższych, przedstawicieli służb mundurowych, firm i instytucji wspierających rozwój Uczelni, a także reprezentantów szkół regionu, nauczycieli akademickich i pracowników Akademii Nauk Stosowanych w Wałczu.
Wykład inauguracyjny pt. „Bezpieczeństwo w erze sztucznej inteligencji: szanse i zagrożenia” wygłosił dr Robert Maciejewski, prof. Uczelni.
Podczas uroczystości, na wniosek Ministra Edukacji i Nauki, za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych Medalem Złotym odznaczona została dr Anna Korzeniewska. Serdeczne gratulacje!
Odznaczenia wręczyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pan Stanisław Wziątek oraz Rektor ANS w Wałczu, prof. Dariusz Skalski.
Miło nam poinformować, że na ręce Jego Magnificencji Rektora przekazane zostały podziękowania od Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej – Pana Władysława Kosiniaka-Kamysza, skierowane do całej społeczności akademickiej za wzorową realizację programu Legii Akademickiej.
Uroczystość uświetnił występ Chóru Akademickiego pod batutą Pana Romana Bahri, który nadał wydarzeniu wyjątkowy, podniosły charakter.
Dziękujemy wszystkim gościom i całej społeczności akademickiej za obecność w tym wyjątkowym dniu!
Galeria zdjęć na profilu FB Uczelni: LINK



